Pathfinder: Darkness Time
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Pathfinder forum
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 The Story of Dante

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Crash

Crash


Broj postova : 12
Join date : 2012-09-01
Age : 33
Lokacija : Zagreb

The Story of Dante Empty
PostSubject: The Story of Dante   The Story of Dante EmptySat Sep 01, 2012 10:38 pm

Ime mi je Dante i ovo je moja prica...

Odrastao sam u plemstvu Dragonhold City-a gdje su me nakon misterioznog nestanka mojih roditelja posvojili njihovi prijatelji. Lord Cervantes i njegova zena Laeyla su dobri ljudi, naucili su me razlikovati dobro i zlo, te redu, radu i disciplini. Od rodenja sam posjedovao sposobnost iscjeljivanja manjih ozljeda i prepoznavsi moj talent moj lord me poslao da sa gradskim Clericima ucim o putevima svijetla posto se vodi rat izmedu Holy Human Empire i Black Legiona. Cast i postovanje su osobine koje najvise cijenim i rat me nije previse zanimao. Navikao sam na suzivot ljudi i vilenjaka te mi nije bilo jasno kako i zasto su sukobi izmedu njih toliko eskalirali. Oduvijek mi je bila zelja upoznati svoje bioloske roditelje, ali jedino sto mi je preostalo od njih je nekakav obicni novcic koji je moj otac ostavio u mojoj posteljini.

Kako su godine prolazile, moje razumijevanje i svladavanje moci svijetla su se razvijale i svi osim mene su vidjeli nekakav potencijal za velikom moci. No ja sam jednostavno bio prelijen meditirati i vjezbati sa kolegama jer radije bih se zaputio prema knjiznici i zaspao uz svijece za nekom dobrom knjigom. Jedne takve veceri, gradska uzbuna se digla. Lokalna banda goblina je iz nekog razloga pocela napadati farmere i rudare izvan gradskih zidina. Skupa sa svojim lordom Cervantesom sam se zaputio u pomoc bespomocnima. Dao sam sve od sebe i zajedno smo uspjeli nadvladati slabasne gobline. No to nije bio kraj. Goblini su se povukli na vrh brda koje se nalazi pored grada i prizvali nekakvo misteriozno bice. Prepoznao sam da je to bice Shadow Demon iz knjiga koje sam nedavno proucavao. Izgledao je kao ogromna krilata sjena sa rogovima i krvavo crvenim ocima. No ono se okrenulo protiv svojih prizivatelja i skrsilo sve gobline u jednom mahu. Demon je jednostavno nestao u noci no ne prije nego sto li sam uspio uhvatiti njegov pogled. Te crvene oci su mi sledile krv u zilama i danima kasnije sam imao nocne more od tog susreta. No posto je opasnost naizgled prosla, vratili smo se u grad gdje su nas lokalni seljani pocastili u znak zahvale. No najednom sam pred sobom osjetio slabost i jednostavno se onesvijestio. Ucenje o borbi i meditiranje je jedno, no ocigledno nisam bio spreman za prakticiranje naucenog.

Ubrzo sam dosao k sebi, probudio sam se u svojoj sobi, a oko mene su bili lordova zena Laeyla i lokalna svecenica Dwayna. Ljubazno su pazili na mene, a na trenutak mi se ucinilo da se Dwayna zarumenila kada sam se probudio. Dosavsi k sebi, pridruzio sam se lordu i seljanima na zabavi koju su napravili u cast obrane od goblina. Nazalost, zabava nije dugo trajala, posto su maskirani banditi upali i zarobili lorda Cervantesa. Krenuo sam u potragu za njima i uspio ih zaustaviti prije nego su nestali iz grada. Cervantes je nacuo da banditi govore da ga vode u skroviste ispod jedne od napustenih farmi izvan grada. Iduce jutro, odmorni i spremni, krenuli smo prema skrovistu bandita i imali smo faktor iznenadenja. Najednom smo u tom skrovistu otkrili kaveze u kojima su se nalazili zatvoreni farmeri koji su nestajali unazad nekoliko tjedana, no nestanci su bili toliko rijetki, da nitko od gradskih strazara nije pomislio da su povezani. Jedan od zatvorenika je bio lokalni trgovac koji je uspio jednome od svojih otmicara ukrasti komad papira na kojemu su bile naredbe za napad na grad. Kapetan straze Jozan mora saznati za ovo. Na srecu jedan od bandita se predao i pristao progovoriti.

Nakon interogacije bandita, Jozan je saznao da je naredbu za napad napisao i odobrio gradski ministar Zamon, te je samim time odgovoran za veleizdaju. No bilo je potrebno jos dokaza posto je ministar u pitanju, ne moze ga se tako lako osuditi. Pridruzio sam se Jozanu u pretrazi Zamonove kuce. Pronasli smo jos nekoliko neposlanih naredbi banditima, planove grada na koje on nema pravo posjedovanja, te pismo Zamonove sestre koja ga preklinje da odustane od svojih namjera, vise nego dovoljno za uspjesnu optuzbu. Zamon se vratio kuci bas kada smo Jozan i ja odlazili. Jozan ga je na licu mjesta pozvao na sud, optuzivsi ga javno i sluzbeno. Odmah na pocetku sudenja, ministar Zamon se pozvao na prastaro pravo sudenja borbom. Zamon je bio poznat da je mag i nije bilo lako dobiti ga u borbi. Pogotovo jer nisam imao treninge u podrucju elemenata. No moja vjera u pravdu i Overreigna mi je donijela pobjedu. Pravda je pobijedila, a Zamon nije samo izgubio dvoboj vec i zivot, posto je gubitkom dvoboja automatski proglasen krivim. nakon odlaska s borbenog ringa, otkrio sam nekakvo pismo u svojim odajama.

Pismo je bilo od nepoznatog posiljatelja koji tvrdi da ima informacije o mojim roditeljima. Kao dokaz prilozio je preslik nekakvog novcica. Shvatio sam da je to isti novcic koji mi je kao dijetetu ostavljen od strane roditelja. Potpuno sam zaboravio na njega i jedva ga pronasao medu prasnjavim dokumentima i vazama na tavanu kuce. Sastao sam se s anonimnim posiljateljem pisma no ispostavilo se da je rijec o zasjedi. Lopovi su izgledali mocnije od mene, a prepoznao sam im oznake koje su imali na svojim bodezima. Pripadali su Sionima, drevnome redu pljackasa grobnica i lovaca na artefakte. Na vlastito iznenadenje, u pomoc mi je priskocilo nekoliko gradana koji su me prepoznali kao branitelja grada i uspjeli smo nadjacati lopove. Jednoga smo uspjeli uhvatiti i iz njega izvukli zanimljive informacije koje su me itekako sokirale.
Istina o mojim roditeljima...

Saznao sam da sam daleki potomak jednog slavnog relic huntera koji je cijeli svoj zivot proveo trazeci misteriozne novcice zvane The Coins of Zodiac, no nije uspio. Iz generacije u generaciju njegovi su potomci nastavili tu misiju no bezuspijesno. Moji su se bioloski roditelji infiltrirali medu Sione jer su vjerovali da ce pronaci informacije o novcicima. No bili su uhvaceni i ubijeni na licu mjesta posto Sioni ne toleriraju izdaju. Ovi lopovi koji su me napali su imali cilj domoci se mojeg novcica no nisu ocekivali da cu imati pomoc.

Sada znam sto mi je ciniti. Nastaviti cu tradiciju svojih predaka i biti prvi koji ce pronaci cijeli set Coins of Zodiaca! Rat izmedu Holy Human Empire i Black Legiona ce znatno otezati zadatak, ne necu se dati smesti!


Last edited by Crash on Tue Sep 04, 2012 8:31 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
DM
Admin
DM


Broj postova : 349
Join date : 2012-09-01
Age : 34
Lokacija : Sinarius

The Story of Dante Empty
PostSubject: Re: The Story of Dante   The Story of Dante EmptyTue Sep 04, 2012 8:10 am

EDIT: ispravljeno
Back to top Go down
https://pfand.forumcroatian.com
Crash

Crash


Broj postova : 12
Join date : 2012-09-01
Age : 33
Lokacija : Zagreb

The Story of Dante Empty
PostSubject: Re: The Story of Dante   The Story of Dante EmptyTue Sep 04, 2012 8:31 am

Prepravljeno:

Izbaceni High Elven Kingdom
Ubaceni Black Legion
Izbacen dio potomstva
Back to top Go down
DM
Admin
DM


Broj postova : 349
Join date : 2012-09-01
Age : 34
Lokacija : Sinarius

The Story of Dante Empty
PostSubject: Re: The Story of Dante   The Story of Dante EmptyTue Sep 04, 2012 8:37 am

KK, approved, ide pod lock Smile
Back to top Go down
https://pfand.forumcroatian.com
Sponsored content





The Story of Dante Empty
PostSubject: Re: The Story of Dante   The Story of Dante Empty

Back to top Go down
 
The Story of Dante
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Dante: The coins of Zodiac
» Story: Dawn of Creation, Gods and Old Ones
» The story abouth Barid Jarkan
» Story: The undead lords of the Dreadlands

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Pathfinder: Darkness Time :: Offgame :: Arhiva-
Jump to: